header engleza21 ian desk

MAI SUNT 00:00:00:00

MAI SUNT

X

headerengleza21 ian mob

MAI SUNT 00:00:00:00

MAI SUNT

X

Promotii popup img

BOOKish weekend

Carti in limba engleza

-15%-30%

Comanda aici:
Close

Jeannette Haien's award-winning first novel relates the seemingly simple tale of a parishioner confiding in her priest, but the tangled confession brings secrets to light that provoke a moral quandary for not only the clergyman, but the reader as well. Set in a small town in Ireland, Haien's intimate novel of conversations and dilemmas--perfect for readers of Paul Harding's Tinkers, Marilynne Robinson's Gilead, and Flannery O'Connor's Wise Blood--is "an elegantly written, compact and often subtle tale ofmorality and passion that gives voice to an age-old concern in a fresh way" (NewYork Times Book Review). Harper Perennial breathes new life into this 1986 classic in a new edition with an introduction by Ann Patchett.

Citeste mai mult

-15%

59.45Lei

69.94 Lei

Sau 5945 de puncte

!

Fiecare comanda noua reprezinta o investitie pentru viitoarele tale comenzi. Orice comanda plasata de pe un cont de utilizator primeste in schimb un numar de puncte de fidelitate, In conformitate cu regulile de conversiune stabilite. Punctele acumulate sunt incarcate automat in contul tau si pot fi folosite ulterior, pentru plata urmatoarelor comenzi.

Livrare in 3-5 saptamani

Plaseaza rapid comanda

Important icon msg

Completeaza mai jos numarul tau de telefon

Poti comanda acest produs introducand numarul tau de telefon. Vei fi apelat de un operator Libris.ro in cele mai scurt timp pentru prealuarea datelor necesare.

Descrierea produsului


Jeannette Haien's award-winning first novel relates the seemingly simple tale of a parishioner confiding in her priest, but the tangled confession brings secrets to light that provoke a moral quandary for not only the clergyman, but the reader as well. Set in a small town in Ireland, Haien's intimate novel of conversations and dilemmas--perfect for readers of Paul Harding's Tinkers, Marilynne Robinson's Gilead, and Flannery O'Connor's Wise Blood--is "an elegantly written, compact and often subtle tale ofmorality and passion that gives voice to an age-old concern in a fresh way" (NewYork Times Book Review). Harper Perennial breathes new life into this 1986 classic in a new edition with an introduction by Ann Patchett.

Citeste mai mult

Detaliile produsului

De pe acelasi raft

Parerea ta e inspiratie pentru comunitatea Libris!

Noi suntem despre carti, si la fel este si

Newsletter-ul nostru.

Aboneaza-te la vestile literare si primesti un cupon de -10% pentru viitoarea ta comanda!

*Reducerea aplicata prin cupon nu se cumuleaza, ci se aplica reducerea cea mai mare.

Ma abonez image one
Ma abonez image one