Categorii:
inchide meniul
Card Cadou
Oameni si Carti
L-V 09:00 - 18:00 0371.781.781

Asteptandu-l pe Bojangles - Olivier Bourdeaut

21.39  Lei 23  Lei

7% Reducere

sau 2139 de puncte. Detalii.

In stoc

Cod: NEM978-606-758-878-1

An aparitie: 2017

Autor: Olivier Bourdeaut

Categoria: Literatura Universala

Colectie: Babel

Editie: Necartonata

Editura: NEMIRA

Format: 220 x 120 mm

Nr. pagini: 152

Titlu Original: En attendant Bojangles

Traducator: Alice Georgescu

Din cauza numarului deosebit de mare de comenzi din aceasta perioada livrarea poate intarzia pana la 2-3 zile lucratoare. Va multumim pentru intelegere!
Transport Gratuit peste 30 de lei
Puncte de fidelitate
30 de Zile Drept de Retur

Mama si tata danseaza pe Mister Bojangles, piesa cantata de Nina Simone, sub privirea fascinata a fiului. Iubirea lor e magie si sarbatoare neintrerupta. In viata lor nu e loc decat pentru placeri, fantezii si prieteni. Vartejul de poezie si himere este mai ales opera mamei. Si totusi, intr-o zi mama merge prea departe. Iar tatal si fiul fac totul pentru a evita inevitabilul. Iubirea nebuna n-a fost niciodata mai nebuna...

„Olivier Bourdeaut intra in literatura cu o poveste simpla, frumoasa, nebuna si trista. Literatura lui navigheaza intre Spuma zilelor de Boris Vian si romanul despre maturizare à la Salinger.“ - Le Figaro

„Un mic roman rocambolesc, melancolic si fermecator.” - Voici

Cartea Asteptandu-l pe Bojangles - Olivier Bourdeaut face parte din categoria Literatura Universala a librariei online Libris.ro si este scrisa de Olivier Bourdeaut. Cartea a fost publicata in 2017 la editura NEMIRA.
Livrarea se face din stoc din depozitul de carte Libris in 24-48 ore, in zilele lucratoare. Transportul este gratuit prin curier rapid, oriunde in Romania, pentru orice comanda de minimum 30 de lei. Pentru orice solicitare apelati call center-ul Libris de luni pana vineri intre orele 9-19.

Altii au comandat si...

commentarii

Scrie un comentariu

Pentru a posta un comentariu logheaza-te in contul tau Libris

Comentarii

Nici o parere introdusa.

sus
Feedback Wishlist